Бібліотека Черкаської області

Головна » Черкаська область » Черкаська обласна універсальна наукова бібліотека імені Тараса Шевченка

zagadki.org.ua
Page Divider
Черкаська обласна універсальна наукова бібліотека імені Тараса Шевченка

Черкаська обласна універсальна наукова бібліотека імені Тараса Шевченка

Адреса: 18000, Україна, м. Черкаси, вул. Байди Вишневецького, 8
Телефон: (0472) 37-10-83
Факс: -
URL: http://www.library.ck.ua/
E-mail: ounb [@] library.ck.ua
Про бібліотеку:
     Перша публічна бібліотека у м. Черкаси відкрита 11 липня 1899 року з ініціативи невеликого гуртка місцевої інтелігенції.
     Думка створити в Черкасах громадську бібліотеку виникла ще в 1896 році. Тоді ж був підготовлений і її статут. Однак, відкриттю бібліотеки всіляко перешкоджали деякі “гласні” тодішньої Черкаської думи. По звіту, який подала бібліотека в Черкаську міську думу в 1903 р., видно, що бібліотека нараховувала 383 назви книг і періодичних видань в 1628 томах. Каталог Черкаської міської публічної бібліотеки за 1915 рік налічував уже більше 4700 томів.
     З 2000 року Черкаська обласна універсальна бібліотека носить ім’я славетного земляка Тараса Шевченка.
     Сьогодні – це сучасний науково-інформаційний, провідний просвітницький, культурний, науково-методичний центр, дипозитарій краєзнавчої літератури Черкаського регіону, осередок доступу до бібліотечних та світових інформаційних ресурсів. Тут зберігається близько 2 340 тис. книг, періодичних видань, аудіовізуальних і образотворчих матеріалів, CD-Rom, нот, карт, описів винаходів до авторських свідоцтв і патентів та інших документів з усіх галузей знань тридцятьма п’ятьма мовами світу.
     Послугами бібліотеки користується щорічно понад 43 тис. користувачів і 503 абоненти МБА, яким видається близько 1370 тис. документів, близько 4 тис. довідок та консультацій.
Час роботи:
Понеділок-п'ятниця: з 10.00 до 19.00
Субота, Неділя: з 10.00 до 18.00
Вихідний: п'ятниця
Кожний останній вівторок місяця - санітарний.
Замітки:
     Кожний громадянин України незалежно від статі, віку, національності, освіти, соціального походження, політичних та релігійних переконань, місця проживання, який досяг 16-річного віку, отримав паспорт, має право на користування бібліотекою.
     Іноземці та особи без громадянства, що перебувають в Україні на законних підставах, користуються тими самими правами на бібліотечне обслуговування, що й громадяни України.
     Підприємства, установи, організації мають право на одержання бібліотечних послуг, в т.ч. платних, на договірних засадах.