Бібліотека Київської області

Головна » Київська область » Національна парламентська бібліотека України

zagadki.org.ua
Page Divider
Національна парламентська бібліотека України

Національна парламентська бібліотека України

Адреса: 01001, Україна, м. Київ, вул. Грушевського, 1
Телефон: (044) 278-85-12
Факс: -
URL: http://nplu.kiev.ua/ (Під час перевірки сайт не працював)
E-mail: barolga [@] bigmir.net
Про бібліотеку:
     Національна Парламентська бібліотека України є провідним державним, культурним, освітнім, науково-інформаційним закладом. Це загальнодоступна установа з універсальними за змістом фондами і характером обслуговування населення.
     Бібліотека створена 3 березня 1866 р. за розпорядженням царського уряду як Київська російська публічна бібліотека. Засновниками її виступили відомі громадські діячі: М.В.Юзефович, О.Х.Андріяшев, купці І.М.Зайцев, М.І.Бубнов, І.М.Бродський, М.І.Горовіц, цивільний губернатор М.Г.Казнаков, предводитель дворянства О.О.Горват, поміщик-українофіл Г.П.Галаган та ін. Основою фонду стали приватна книгозбірня письменника і книговидавця В.Г.Барщевського та пожертви киян.
     Національна парламентська бібліотека знаходиться у підпорядкуванні Міністерства культури і туризму України. Вона очолює національну бібліотечну систему держави, є методичним та координаційним центром з питань бібліотекознавства, бібліографознавства, документознавства. Бере участь у розробці державної політики у галузі бібліотечної справи та її реалізації.
Час роботи:
     У секторі реєстрації користувачів: понеділок – п’ятниця – з 9:00 до 20:00;
субота – неділя – з 10:00 до 18:00.
     Загальний читальний зал № 1, Зал довідково-інформаційного обслуговування (Читальний зал № 2), Читальний зал нових надходжень:
понеділок – п’ятниця – з 9:00 до 20:00;
субота – неділя – з 10:00 до 18:00.
     Санітарний день та час роботи решти залів опубліковано на сайті.
Замітки:
     Записатися до бібліотеки і отримати постійний або тимчасовий читацький квиток можна у секторі реєстрації відділу обслуговування користувачів (Центральне приміщення Бібліотеки, вул. Грушевського, 1, тел. для довідок: 279-02-34 ) та у відділі документів іноземними мовами (просп. Голосіївський, 84, тел.: 257-11-98).
     Читацький квиток діє у всіх приміщеннях бібліотеки.
     Для запису до Бібліотеки громадяни мають пред`явити паспорт (з позначкою реєстрації за місцем проживання), за наявності вищої освіти – відповідний документ, надати відомості для заповнення реєстраційної картки та читацького формуляра, сплатити вартість послуги з оформлення реєстраційних документів (у розмірі, встановленому Бібліотекою), і особистим підписом підтвердити зобов’язання виконувати Правила, попередньо з ними ознайомившись (тел. для довідок: 279-02-34, 258-11-98).
     Послуга з оформлення читацького квитка є платною (тел. для довідок 279-02-34).