Бібліотека Луганської області

Головна » Луганська область » Бібліотека Луганського національного педагогічного університету ім. Т.Шевченка

zagadki.org.ua
Page Divider
Бібліотека Луганського національного педагогічного університету імені Тараса Шевченка

Бібліотека Луганського національного педагогічного університету

Адреса: 91011, м. Луганськ, вул. Оборонна, 2
Телефон: (0642) 53-72-56
Факс: -
URL: http://lib.luguniv.edu.ua/site/ukr/main/index.php
E-mail: lib [@] luguniv.edu.ua а
Про бібліотеку:
     У 1923 році, одночасно із створенням інституту, була відкрита й бібліотека. Коли вимовляється слово "бібліотека", в уяві постає звичний, ніби кадри документального фільму, образ: нескінченні ряди полиць із книжками, високі шафи, де виблискують тьмяною позолотою обкладинки енциклопедій, словників. Так воно і є. Але тоді все починалося з 3190 примірників книжок, які раніше належали трирічним губернським педагогічним курсам. З 1930 року бібліотеку розташовано в корпусі № 1, у спеціальному приміщенні, яке складалося з читального залу, абонементу та добре обладнаного (на ті часи) книгосховища. Це дозволяло з комфортом розташувати фонд бібліотеки, який швидко зростав, а також давало можливість швидко й якісно обслуговувати читачів.
     У повоєнні роки бібліотека швидко розвивалася.
     Гордістю й основним багатством нашої бібліотеки є її фонди, що нараховують близько 600 тис. примірників. Приблизно половину фонду складає навчальна література, яка вирізняється універсальним складом. Тут є все - від шкільних та вузівських підручників до методичних вказівок і розробок. При роботі з навчальними виданнями існує непорушне правило (яке й дозволило зберегти унікальність цього фонду) - при виході нового перевидання один-два примірники попереднього обов'язково залишаються для користування в читальному залі.
     Головне й основне призначення бібліотеки - організація активного використання фондів, організація доступу до накопичених багатств. Для цього бібліотеці потрібен довідковий апарат. Серцем довідкового апарату є традиційні каталоги і картотеки, а також електронний каталог.
     Провідне місце в цій системі посідає систематичний каталог. Головна його особливість полягає у логічному порядку розташування всіх його частин і відділів, що дозволяє об'єднати книги зі споріднених питань разом.
     Наукова бібліотека ЛНУ імені Тараса Шевченка має фонд, що нараховує близько 630 тис. екземплярів, щорічне надходження - близько 20 тис. екземплярів.
Час роботи:
     Відділ абонементів
Час роботи: 8.30 - 17.00, субота - 8.30 - 15.00
     Читальний зал історичних наук
Час роботи: 8.30 - 18.00, субота - 8.30 - 17.00
     Читальний зал періодичних видань
Час роботи: 8.30 - 20.00, субота - 8.30 - 17.00
     Загальний читальний зал
Час роботи: 8.30 - 20.00, субота - 8.30 - 17.00
Замітки:
Для запису в бібліотеку різноманітним категоріям читачів потрібна наявність таких документів:
  • Студентам і екстернам — наказ про зарахування (довідка з деканату). Запис студентів I курсу і заочних форм навчання здійснюється до початку занять на підставі наказів про зарахування до вузу за документами приймальною комісії
  • Магістрантам — гарантійний лист із переліком прізвищ з деканату післядипломної освіти
  • Аспірантам — гарантійний лист з переліком прізвищ від завідувача аспірантури
  • Професорсько-викладацькому складу і співробітникам — довідку з відділу кадрів
  • Стороннім вузу читачам — паспорт
 
zagadki.org.ua